Як засолити гострий перець на зиму: рецепти для будь-якого випадку - до шашлику, в салат, суп і соус

  • Час приготування:1-1,5 год
  • Кількість порцій:1 л або 0,5 л банки
  • Тип страви:Смакоту на зиму
  • складність:для новачка

perec-ostryj-solenyj-na-zimu-prostye-recepty

Солодкий болгарський перчик люблять заготовлювати на зиму багато господинь. Овоч маринують, квасять, закочують холодним способом, солять і варять лечо. Але в останні роки актуально заготовлювати на зиму не тільки солодкий, але і гострий маринований перець. Технологій маринування пекучого перцю не менше, аніж болгарського. Відрізняються способи приготування самою технологією - складом маринаду, наявністю додаткових інгредієнтів, консервацією за допомогою стерилізації та без неї. Я люблю маринувати перець гострий солоний на зиму - прості рецепти при цьому використовую, якими з вами і готова поділитися.

Перець гострий солоний на зиму: простий рецепт без стерилізації

podgotovka-ostrogo-perca-dlya-soleniya

Цей рецепт гострого солоного перцю сподобається тим господарочкам, хто любить готувати гострі страви. Рецепт дуже простий і не зажадає від вас багато часу, а результат дійсно хороший.

Для приготування соління мені знадобиться:

  • Перець гострий - 2 кг;
  • Часничок - головка;
  • Сіль - 3 ст. л .;
  • Хрін - корінь і листя;
  • Кріп - парасольку;
  • лаврушка;
  • Перець горошком - 5 шт.

На замітку господині: щоб страва вийшла остреньким, але прийнятним на смак, краще маринувати перчик слабоострий сортів. Добре себе показали сорти «Баранячий ріг» або «Вихор». Овочі повинні бути свіжозібраним. Якщо стручки вже кілька днів зберігаються в холодильнику або на балконі, закуска не вийде хрусткою.

  1. Отже, приступимо. Стручки перцю я ретельно промиваю під проточною водою, а потім проколюю виделкою кожен з них в трьох місцях. Це робити обов`язково. Якщо в тару потрапить не проколоті стручок, то він зіпсує всю закуску.
  2. Корінь хрону і часник чищу.
  3. На дно трилітрової банки я викладаю спеції: хрін, кріп і горошинки перцю.
  4. На спеції щільно викладаю стручки перцю, але необхідно робити це акуратно, щоб не роздавити овочі. Поверх можна викласти лист хрону, який не дасть спливти нашим заготівлях.
  5. Потім висипаю три ложки солі.
  6. Додаю в банку воду з крана і ретельно струшують її до повного розчинення солі (попередньо закривши тару під капронову кришку).
  7. Залишаю банки на п`ять днів бродити при кімнатній температурі, не забуваючи перевертати тару вгору - вниз. Якщо розсіл помутніє, не варто переживати. Так і має бути.
  8. Через відведений час закриваю банки залізними кришками і прибираю на зберігання в прохолодне місце.

Їсти гостреньке консервоване соління можна вже через пару місяців. Приємного вам апетиту!

Перець солоний на зиму холодним способом під капронову кришку

polovinki-bolgarskogo-perca

Холодний метод засолювання є засолювання овочів цілком в каструлі, діжці, бочці і т.д. Продукти заливаються розсолом, а зверху ставиться прес. Соління зберігається без стерилізації в холодному місці.

Я вам розповім, як солю на зиму солодкий болгарський перець холодним способом.

Для приготування закуски необхідно взяти:

  • Болгарський перець - 5 кг;
  • лаврушка;
  • Зелень (кріп, селера, петрушка);
  • Сіль - 400 г;
  • Питна вода - 5 л.

Порада: якщо ви вирішили засолити цілі плоди, не розрізаючи їх, перець необхідно в декількох місцях проткнути зубочисткою.

  1. Спочатку я відбираю перчики однакового розміру, ретельно їх промиваю і обсушую на паперовому рушнику.
  2. Потім болгарський перець я розрізаю на 2 частини, видаляю насіння і серцевину.
  3. Потім я викладаю овочі в заздалегідь підготовлену тару, пересипаю рубаною зеленню та спеціями.
  4. Тепер саме час зайнятися розсолом. Виливаю п`ять літрів води в каструльку, розчиняю в ній сіль, а потім доводжу її до кипіння. Проціджую розсіл через марлю і остуджують його.
  5. Охолодженої рідиною я заливаю тару з перцем, а зверху ставлю тарілку з гнітом.
  6. Болгарський перець солиться холодним способом 12 днів при кімнатній температурі, а потім зберігається в банках під капроновою кришкою в прохолодному місці.

Виходить дуже смачно.

Солоний болгарський перець на зиму цілком в каструлі

zasolka-sladkogo-perca

Соковитий м`ясистий болгарський перець мої домочадці люблять не тільки в фаршированому вигляді, але і в солоному, як на ринку. Тому я вже кілька років готую солоний перець на зиму цілком в каструлі і пригощаю ним своїх родичів і друзів.



Болгарський солоний перчик - це незамінний продукт в зимовий час, оскільки овоч можна додавати в супи, рагу, печеню і т.д. Про те, як просто, але смачно його засолити, я вам і розповім.

Порада: щоб швидше очистити болгарський перець від серцевини, потрібно зробити збоку аккуратненький надріз, а потім витягти насіння і плодоніжки.

  1. Я беру три кілограми м`ясистого зеленого перцю і, ретельно промивши овочі, очищаю їх від насіння.
  2. Перекладаю овочі в каструльку.
  3. У невеликій кількості питної води я розчиняю 400 грам солі і заливаю розсолом овочі. Потім доливаю рідина до такого рівня, щоб вона повністю покривала перець.
  4. Ставлю зверху гніт, і тримаю при кімнатній температурі п`ять-шість днів. Цього часу достатньо, щоб він Просолов повністю. Перчинки повинні змінити колір, трохи Жовтий.
  5. Зливаю воду і промиваю болгарський перець під проточною водою.
  6. Дві головки часнику очищаю від лушпиння і дрібненько нарізаю. Також шаткую пучок петрушки.
  7. Перекладаю соління в банку або іншу каструльку, додаю часник і зелень, а потім заливаю водою.
  8. У тару висипаю столову ложку солі і десертну ложку оцту, закриваю кришкою і ретельно струшують.

Через кілька годин наш пікантний перчик можна подавати до столу. пальчики оближете!

Гострий перець по-вірменськи

struchkovyj-obzharennyj-perec

Кожен народ має свої секретами приготування страв з додаванням гострого перцю. Але в вірменської та грузинської кухні пекучий перчик використовується, як окрему страву. Рецептами гостренького перчика по-вірменськи і по-грузинськи зі мною поділилася моя сусідка, яка родом з Грузії.

Соління з гіркого стручка володіють незабутнім, пікантний смак, а готуються дуже просто. Ось один з вірменських рецептів.

Необхідні продукти:

  • Пекучий перчик - 2 кг;
  • Часничок - 150 г;
  • зелень;
  • Сіль - 2 ст. л .;
  • Оцет - 1,5 склянки;
  • Рослинна олія - ​​стакан.

Спочатку я займаюся приготуванням стручків пекучого перцю: ретельно їх промиваю і, зробивши гострим ножем акуратні розрізи уздовж стручків, видаляю насіння.

  1. Зелень (кріп, петрушку) я дрібненько шаткую, а потім перемішую з сіллю.
  2. Підготовлені стручки перекладаю в емальований посуд і, обсипав сумішшю, залишаю солитися на добу.
  3. Потім в окремій тарі перемішую оцет і масло. Перчинки, настояні в солі і зелені, виймаю з каструлі і обсмажую на сковороді хвилин п`ятнадцять, підливаючи туди оцет і масло.
  4. Потім обсмажені овочі перекладаю в попередньо стерилізовані літрові або трилітрові банки і заходить під залізні кришки.

Гостра закусочка на зиму готова.

На замітку господині: відзначимо, що гострий перець знімає больові відчуття, оскільки стимулює в організмі вироблення ендорфінів. Пекучий перець діє як анальгетики. Але людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту, страви з нього потрібно їсти з обережністю.

Пікантний перець «Цицак» на зиму

perec-solenyj-na-tarelke

Гострий зелений перець «Цицак» - це улюблене блюдо жителів Грузії. Така закуска підійде під шашличок або для приготування борщу, а також в якості холодної закуски.

Пропоную ще один простий рецепт гострого перцю солоного на зиму, виходить він дуже ароматним і смачним. Але про все по-порядку.

Нам знадобиться:

  • Пекучий перець - 3 кг;
  • Питна вода - 5 л;
  • Сіль - 250 г;
  • зелень;
  • Часничок - головка.

Я обмиваю кожен стручок і протикаю виделкою або зубочисткою в декількох місцях.

  1. Перекладаю перчинки в відерце або каструльку і обсипають часниковими зубчиками і дрібненько нашаткувати зеленню кропу.
  2. У п`яти літрах води я розмішую стакан солі, а потім, заливши розсолом стручки, зверху ставлю тарілку з гнітом. Залишаю заготовку в прохолодному місці і тримаю так близько двох тижнів. Перець «Цицак» за цей час повинен пожовтіти.
  3. Перекладаю наші просолені перчики в друшляк і, трохи віджавши їх, даю стекти зайвої рідини.
  4. Перекладаю овочі в попередньо стерилізовані банки під горлечко і заливаю розсолом, приготовленим в тій же пропорції (50 г солі на літр води). Цей рецепт готується без оцту, але банки потрібно стерилізувати 10 хвилин, а потім закочувати під залізні кришки.

Порада: роблячи соління, необхідно пам`ятати, що навіть в солоному вигляді стручки коли втрачають своєї первісної гостроти. Тому, якщо ви не любите надто пекучі закуски, краще вибирати слабоострий сорти перцю.

Смачного!

Перець чилі по-грузинськи

perec-chili-dlya-zasola

Це одна з моїх улюблених закусок, оскільки вона виходить не тільки дуже смачною, але ще і барвистою і яскравою.

Необхідні продукти:

  • Перець чилі - 2 кг;
  • Часничок - за смаком;
  • Цукор - 2 ст. л .;
  • Сіль - 1 ст. л .;
  • Вода - 2 л;
  • зелень;
  • кріп;
  • Оцет - 8 ст. л .;
  • Хрін - листя;
  • Питна вода - 2 л.

Порада: насіння я не забираю. Але якщо є бажання, можна остреньким ножем зробити акуратні надрізи уздовж перчинок і очистити їх від насіння.

  1. Я ретельно промиваю перчинки, і обрізаю хвостики у них.
  2. У попередньо стерилізовані банки я щільно укладаю парасольки кропу, лист хрону і очищені від лушпиння парасольки часнику. Зверху викладаю стручки перцю.
  3. У киплячій воді розчиняю цукор і сіль і заливаю розсолом банки на п`ятнадцять хвилин.
  4. Потім розсіл зливаю в каструльку і кип`ячу близько трьох хвилин, додаю оцет і заливаю рідиною банки з перцем чилі. Закочував під залізні кришки.

Смачно і ароматно!

Солоний фарширований перець

farshirovannyj-solenyj-perec-v-bankah

Любителям більш ніжних страв сподобається солоний болгарський перець, фарширований морквою і зеленню. Ось цікавий рецепт.

  1. Я беру кілограм болгарського перцю (червоного або зеленого), акуратно зрізаю плодоніжки, очищаю від насіння і бланшують в киплячій воді близько двох хвилин.
  2. Фарширую я перчинки морквою, петрушкою і кропом.
  3. 1,5 кілограма моркви я відварюю до напівготовності, очищаю від шкірки і натираю на середній терці. Потім дрібненько шаткую петрушку і кріп (по пучку кожного), а також цибулю (2 головки).
  4. Морква перемішую з зеленню і цибулею, солю і перчу за смаком. Фарширую овочами болгарський перець.
  5. Отвори плодів перцю я закриваю зрізаної плодоніжкою.
  6. У каструльку або діжку акуратненько викладаю фарширований перець. Пересипаючи його зеленню і сіллю. Зверху ставлю тарілку з гнітом.
  7. Квас овочі в теплому місці кілька днів, а потім їх потрібно перемістити в холод.

Порада: якщо любите погостріше, можна додати до овочів дрібненько нарізану або продавлений через прес часник.

Виходить не тільки смачно, але і корисно!

Смачне відео:

Як ви встигли переконатися, перець гострий солоний на зиму за простими рецептами заготовити легко, я успішно застосовую їх уже багато років. Обов`язково спробуйте і самі в цьому переконаєтеся!


Посмотрите похожие рецепти