Огірковий салат ніжинський на зиму

Огірковий салат Ніжинський

Цей простий огірковий салат на зиму завжди робила моя мама, а тепер її досвід по заготівлі огірків перейняла я. Салат Ніжинський виходить дуже смачним. Обов`язково спробуйте закрити кілька баночок такої заготовки на зиму. У ній дуже вдало поєднуються аромати огірків, кропу і цибулі - покращуючи і взаємно доповнюючи один одного.

Складові: цибуля, огірки, цукор, сіль, кріп, оцет
Час для закладки: літо, осінь

Пропоную використовувати мій перевірений і докладний рецепт з покроково зробленими фото, і консервований на зиму огірковий салат Ніжинський буде радувати ваших їдців всю зиму.

Як приготувати салат з огірків Ніжинський на зиму

Щоб зробити салат Ніжинський нам знадобиться 1 кілограм свіжих огірків. Розмір, звичайно, не особливо важливий, але краще брати не дуже товсті. Замочуємо огірочки в холодній воді на кілька годин. Я, звичайно, це роблю вранці перед роботою, а ввечері спокійно займаюся заготовками.

Після замочування огірки стають яскраво-зеленого кольору. Ретельно промиваємо їх і обсушуємо рушником. Відрізаємо «попки». Кожен огірочок потрібно акуратно порізати на кільця товщиною не більше 5 міліметрів. Якщо огірки у вас великі, то коліщатка потрібно буде розрізати на половини або «четвертувати».

Ніжинський салат з огірків



Лук, його нам знадобиться 200 грам, очистимо лушпиння і нарізаємо тоненькими півкільцями, товщина яких, приблизно, 3 міліметри.

Ніжинський салат з огірків

Кріп беремо за смаком. На такий обсяг огірків, 4 гілочок магазинного кропу, думаю, буде досить. Просто у мене кріп НЕ гілочками, а великими «лапками» з власного городу. Якщо в грамах, то це 25 грам. Промиваємо і подрібнюємо ароматну зелень.

Ніжинський салат з огірків

До огіркам додаємо цибулю, кріп, 2/3 столової ложки солі, 1,5 столових ложки цукру і 1 столову ложку 9% оцту.

Огірковий салат Ніжинський

Перемішаємо вміст, намагаючись не ламати колечка огірків. Робимо все дуже акуратно. Огірковий-цибулевої масі, тепер, необхідно постояти 2 години. У холодильник прибирати не треба.

Огірковий салат Ніжинський

Ближче до завершення зазначеного, часу стерилізуємо банки і кришки. У чисті сухі банки кладемо по 4 горошини чорного перцю і по невеликому шматочку лаврового листа. Багато лаврове листя не треба (можна обійтися зовсім без неї). Зверху викладаємо огірковий салат, акуратно утрамбовуючи його ложкою.

Огірковий салат Ніжинський

Прикриваємо заготовку чистими кришками і даємо відстоятися ще 20 хвилин.

Тепер, відсталість тільки простерилізувати заготовку. Півлітрові баночки прогреваем на водяній бані - 10 хвилин, літрові - 15-20 хвилин.

Огірковий салат Ніжинський

Не забуваємо, що час відраховуємо від початку закипання води.

Огірковий салат Ніжинський

В результаті описаного вище простого приготування у мене вийшло з вказаної кількості продуктів рівно 2 баночки по 700 мілілітрів. Салат з огірків Ніжинський зберігається стандартно, як і більшість заготовок на зиму, - в прохолодному місці.


Посмотрите похожие рецепти